Image for CA3102E28-22PB04 is not available
CA3102E28-22PB04
DigiKey Part Number
ICA3102E28-22PB04-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA3102E28-22PB04
Description
CONN RCPT MALE 6POS SILVER CRIMP
Customer Reference
Detailed Description
6 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Category
Fastening Type
Reverse Bayonet Lock
Mfr
Orientation
N (Normal)
Packaging
Bag
Number of Positions
6
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Size - Insert
28-22
Current Rating (Amps)
22A, 135A
Mounting Type
Panel Mount
Voltage Rating
50V
Mounting Feature
Flange
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C