Image for CA3108F28-22SBF80 is not available
CA3108F28-22SBF80
DigiKey Part Number
ICA3108F28-22SBF80-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA3108F28-22SBF80
Description
CAB 6C 3#16 3#4 SKT PLUG RTANG
Customer Reference
Detailed Description
6 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Category
Orientation
N (Normal)
Packaging
Retail Package
Number of Positions
6
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Qualification
MIL-DTL-5015
Features
Strain Relief
Shell Size - Insert
28-22
Current Rating (Amps)
22A, 135A
Mounting Type
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Voltage Rating
50V
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C