CA3106ER22-14P
DigiKey Part Number
ICA3106ER22-14P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA3106ER22-14P
Description
CONN PLUG MALE 19P SILV SLDR CUP
Customer Reference
Detailed Description
19 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Category
Orientation
N (Normal)
Packaging
Bag
Number of Positions
19
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Current Rating (Amps)
22A
Shell Size - Insert
22-14
Voltage Rating
50V
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C