CA3100F22-14SF80F42
DigiKey Part Number
ICA3100F22-14SF80F42-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA3100F22-14SF80F42
Description
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SKTS
Customer Reference
Detailed Description
19 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Category
Fastening Type
Threaded
Packaging
Bag
Number of Positions
19
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Shell Size - Insert
22-14
Current Rating (Amps)
22A
Mounting Type
Panel Mount
Voltage Rating
50V
Mounting Feature
Flange
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C