CA3102E22-14SF80
DigiKey Part Number
CA3102E22-14SF80-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA3102E22-14SF80
Description
CONN RCPT FMALE 19P SILVER CRIMP
Customer Reference
Detailed Description
19 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Category
Fastening Type
Threaded
Packaging
Bag
Number of Positions
19
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Shell Size - Insert
22-14
Current Rating (Amps)
22A
Mounting Type
Panel Mount
Voltage Rating
50V
Mounting Feature
Flange
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C