Image for CA3100F22-14SF42 is not available
CA3100F22-14SF42
DigiKey Part Number
ICA3100F22-14SF42-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA3100F22-14SF42
Description
ER 19C 19#6 SKT RECP WALL
Customer Reference
Detailed Description
19 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Category
Fastening Type
Threaded
Packaging
Retail Package
Number of Positions
19
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Shell Size - Insert
22-14
Current Rating (Amps)
22A
Mounting Type
Panel Mount
Voltage Rating
50V
Mounting Feature
Flange
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C