Image for CA3106E22-14PBF80 is not available
CA3106E22-14PBF80
DigiKey Part Number
ICA3106E22-14PBF80-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA3106E22-14PBF80
Description
CONN PLUG MALE 19P SILVER CRIMP
Customer Reference
Detailed Description
19 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
Category
Orientation
N (Normal)
Packaging
Bag
Number of Positions
19
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Qualification
MIL-DTL-5015
Features
Strain Relief
Shell Size - Insert
22-14
Current Rating (Amps)
22A
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Voltage Rating
50V
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C