Image for CA3102E22-14SB is not available
CA3102E22-14SB
DigiKey Part Number
ICA3102E22-14SB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA3102E22-14SB
Description
CONN RCPT FMALE 19P SOLDER CUP
Customer Reference
Detailed Description
19 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Category
Fastening Type
Reverse Bayonet Lock
Packaging
Bag
Number of Positions
19
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Size - Insert
22-14
Current Rating (Amps)
22A
Mounting Type
Panel Mount
Voltage Rating
50V
Mounting Feature
Flange
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C