DD26S4R70T0 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 37
Image for DD26S4R70T0 is not available
DD26S4R70T0
DigiKey Part Number
4306-DD26S4R70T0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S4R70T0
Description
DD26S4R70T0
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C