DD26S4R200C-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 37
New at DigiKey
Image for DD26S4R200C-15 is not available
DD26S4R200C-15
DigiKey Part Number
4306-DD26S4R200C-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S4R200C-15
Description
DD26S4R200C-15
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C