DD26S4R700S/AA-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Amphenol Positronic
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Amphenol Positronic
In Stock: 0
Datasheet
Datasheet
In Stock: 37
Image for DD26S4R700S/AA-50 is not available
DD26S4R700S/AA-50
DigiKey Part Number
4306-DD26S4R700S/AA-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S4R700S/AA-50
Description
DD26S4R700S/AA-50
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C