DD26S4R700S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Amphenol Positronic
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Amphenol Positronic
In Stock: 0
Datasheet
Datasheet
In Stock: 37
Image for DD26S4R700S/AA is not available
DD26S4R700S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26S4R700S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S4R700S/AA
Description
DD26S4R700S/AA
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C