DD26S4R7000/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26S4R7000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S4R7000/AA
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26P R/A SLDR
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Packaging
Box
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C