CPF0603B51KE1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 11,057
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 825
Datasheet
In Stock: 2,171
Vishay
Susumu
Susumu
YAGEO
51 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film