TG-A6200-100-100-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A6200-100-100-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6200-100-100-1.0
Description
THERM PAD 100MMX100MM BLUE
Detailed Description
Thermal Pad Blue 100.00mm x 100.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
100.00mm x 100.00mm
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Thermal Conductivity
6.2W/m-K