TG-A6200-100-100-1.5 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1168-TG-A6200-100-100-1.5-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TG-A6200-100-100-1.5 |
Description | THERM PAD 100MMX100MM BLUE |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Thermal Pad Blue 100.00mm x 100.00mm Square Tacky - Both Sides |
Datasheet | Datasheet |
Category | Outline 100.00mm x 100.00mm |
Manufacturer t-Global Technology | Thickness 0.0591" (1.500mm) |
Series | Material Silicone |
Packaging Bulk | Adhesive Tacky - Both Sides |
Part Status Active | Color Blue |
Usage Multi | Thermal Conductivity 6.2W/m-K |