TG-A6200-150-150-5.0 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1168-TG-A6200-150-150-5.0-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TG-A6200-150-150-5.0 |
Description | THERM PAD 150MMX150MM BLUE |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Thermal Pad Blue 150.00mm x 150.00mm Square Tacky - Both Sides |
Datasheet | Datasheet |
Category | Outline 150.00mm x 150.00mm |
Manufacturer t-Global Technology | Thickness 0.197" (5.00mm) |
Series | Material Silicone |
Packaging Bulk | Adhesive Tacky - Both Sides |
Part Status Active | Color Blue |
Usage Multi | Thermal Conductivity 6.2W/m-K |