TG-A6200-100-100-0.8
DigiKey Part Number
1168-TG-A6200-100-100-0.8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6200-100-100-0.8
Description
THERM PAD 100MMX100MM BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Blue 100.00mm x 100.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
100.00mm x 100.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0310" (0.787mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Adhesive
Tacky - Both Sides
Part Status
Active
Color
Blue
Usage
Multi
Thermal Conductivity
6.2W/m-K