CL10C3R6CB8NNNC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 7,370
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
KEMET
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 969
Parametric Equivalent
YAGEO
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
3.6 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CL10C3R6CB8NNNC
DigiKey Part Number
1276-2288-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10C3R6CB8NNNC
Description
CAP CER 3.6PF 50V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL10C3R6CB8NNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)