GRM1885C1H3R6CA01D
DigiKey Part Number
490-13348-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-13348-1-ND - Cut Tape (CT)
490-13348-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1885C1H3R6CA01D
Description
CAP CER 3.6PF 50V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
3.6 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
GRM1885C1H3R6CA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)