GMC10CG3R6C50NT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GMC10CG3R6C50NT |
Description | CAP0603 COG 3.6PF .25PF 50V |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.6 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±0.25pF | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |