CDR32BP101BKWR-M1K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
100 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BP 1206 (3216 Metric)
CDR32BP101BKWR-M1K
DigiKey Part Number
478-CDR32BP101BKWR-M1KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR32BP101BKWR-M1K
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR32BP101BKWR-M1K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Failure Rate
R (0.01%)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)