1825J0500334KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 260
Direct
KEMET
In Stock: 650
KEMET
KYOCERA AVX
0.33 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
1825J0500334KXT
DigiKey Part Number
1825J0500334KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825J0500334KXT
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1825
Detailed Description
EDA/CAD Models
1825J0500334KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)