C1825C334K5RALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 650
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 260
Direct
Knowles Syfer
KYOCERA AVX
Knowles Syfer
0.33 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
C1825C334K5RALTU
DigiKey Part Number
399-C1825C334K5RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825C334K5RALTU
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1825
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1825C334K5RALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)