Image for CA3106F24A28SB is not available
CA3106F24A28SB
DigiKey Part Number
ICA3106F24A28SB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA3106F24A28SB
Description
CONN PLUG FMALE 28P SOLDER CUP
Customer Reference
Detailed Description
28 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup
Category
Orientation
N (Normal)
Packaging
Bag
Number of Positions
28
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps)
22A
Shell Size - Insert
24-A28
Voltage Rating
50V
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C