Image for CA3101E22-19PF42 is not available
CA3101E22-19PF42
DigiKey Part Number
ICA3101E22-19PF42-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA3101E22-19PF42
Description
ER 14C 14#16 PIN RECP LINE
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup
Packaging
Retail Package
Number of Positions
14
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Current Rating (Amps)
22A
Shell Size - Insert
22-19
Voltage Rating
50V
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C