1569-22-1-0500-011-1-TS
DigiKey Part Number
CN537GY-500-ND
CN537GY-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-22-1-0500-011-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG GRN/YEL FEET
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 17/0.0063" Green, Yellow 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Mfr
Length
500.0' (152.4m)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
300V
Part Status
Active
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
17/0.0063"
Conductor Material
Spool Size
500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)