1569-22-1-0500-011-1-TS
DigiKey Part Number
CN537GY-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-22-1-0500-011-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG GRN/YEL 100'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 17/0.0063" Green, Yellow 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C