1569-22-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN528B-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-22-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 100'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 17/0.0063" Black 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
17/0.0063"
Additional Resources
In-Stock: 47
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG WHT 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG YEL 100'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 22AWG RED 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 100'
In-Stock: 91
HOOK-UP STRND 22AWG BRN 100'
Unit Price:
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLK 50'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRAND 22AWG BLACK
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLK 25'