CMH322522-150KL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CMH322522-150KL |
Description | FIXED IND 15UH 130MA 2.8 OHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 130 mA 2.8Ohm Max 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CMH322522-150KL Models |
Category | DC Resistance (DCR) 2.8Ohm Max |
Mfr | Q @ Freq 30 @ 2.52MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 20MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Obsolete | Inductance Frequency - Test 2.52 MHz |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm) |