CM322522-150KL
DigiKey Part Number
CM322522-150KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
CM322522-150KLCT-ND - Cut Tape (CT)
CM322522-150KLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM322522-150KL
Description
FIXED IND 15UH 120MA 2.8 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 120 mA 2.8Ohm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM322522-150KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.8Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
30MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.087" (2.20mm)