CMH322522-150KL
DigiKey Part Number
CMH322522-150KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
CMH322522-150KLCT-ND - Cut Tape (CT)
CMH322522-150KLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMH322522-150KL
Description
FIXED IND 15UH 130MA 2.8 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 130 mA 2.8Ohm Max 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CMH322522-150KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.8Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
20MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)