CDR32BX472BKUSAJ is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 1206 (3216 Metric)
CDR32BX472BKUSAJ
DigiKey Part Number
CDR32BX472BKUSAJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR32BX472BKUSAJ
Description
CAP CER 4700PF 100V BX 1206
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR32BX472BKUSAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)