CDR32BX472BKSS\M500
DigiKey Part Number
478-CDR32BX472BKSS\M500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR32BX472BKSS\M500
Detailed Description
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Failure Rate
S (0.001%)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)