CMF5520K000DERE is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 101
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
20 kOhms ±0.5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5520K000DERE
DigiKey Part Number
CMF5520K000DERE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5520K000DERE
Description
RES 20K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5520K000DERE Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)