CMF5520K000BEEK
DigiKey Part Number
CMF20.0KHE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5520K000BEEK
Description
RES 20.0K OHM 1/2W .1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
20 kOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CMF5520K000BEEK Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)