CMF5520K000CEEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 101
Parametric Equivalent
20 kOhms ±0.25% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5520K000CEEA
DigiKey Part Number
CMF5520K000CEEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5520K000CEEA
Description
RES 20K OHM 1/2W 0.25% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5520K000CEEA Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)