MSASL042SB7221KWNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 118,095
Datasheet
Samsung Electro-Mechanics
220 pF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 01005 (0402 Metric)
MSASL042SB7221KWNA01
DigiKey Part Number
587-MSASL042SB7221KWNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASL042SB7221KWNA01
Description
CAP CER 220PF 10V X7R 01005
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MSASL042SB7221KWNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)