MLASU31LBB5106KTNA01 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 14,716
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 59,071
Datasheet
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Murata Electronics
Murata Electronics
10 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
MLASU31LBB5106KTNA01
DigiKey Part Number
587-MLASU31LBB5106KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MLASU31LBB5106KTNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MLASU31LBB5106KTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASU31LBB5106KTNA01
Description
CAP CER 10UF 50V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASU31LBB5106KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)