GMT31X5R106K50NT2
DigiKey Part Number
4713-GMT31X5R106K50NT2TR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMT31X5R106K50NT2CT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMT31X5R106K50NT2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMT31X5R106K50NT2
Description
CAP1206 X5R 10UF 10% 50V AEC
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)