MLASJ063SB5224MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 21,215
Datasheet
Walsin Technology Corporation
TDK
Darfon
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
0.22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
MLASJ063SB5224MFNA01
DigiKey Part Number
587-MLASJ063SB5224MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASJ063SB5224MFNA01
Description
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)