KGM03AR50J224MN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 37,956
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 36,943
Datasheet
TDK
Darfon
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Vishay Vitramon
0.22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
KGM03AR50J224MN
DigiKey Part Number
478-KGM03AR50J224MNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM03AR50J224MN
Description
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM03AR50J224MN Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)