MLASG32NSB5106MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 36
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
In Stock: 0
10 µF ±20% 35V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
MLASG32NSB5106MTNA01
DigiKey Part Number
587-MLASG32NSB5106MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASG32NSB5106MTNA01
Description
CAP CER 10UF 35V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASG32NSB5106MTNA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)