MLASA063AC6105MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 4,500
Datasheet
Samsung Electro-Mechanics
1 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 0201 (0603 Metric)
MLASA063AC6105MFNA01
DigiKey Part Number
587-MLASA063AC6105MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASA063AC6105MFNA01
Description
CAP CER 1UF 4V X6S 0201
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)