CL03X105MR3CSNH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 4,500
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Parametric Equivalent
YAGEO
Taiyo Yuden
1 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 0201 (0603 Metric)
CL03X105MR3CSNH
DigiKey Part Number
1276-CL03X105MR3CSNHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL03X105MR3CSNH
Description
CAP CER 1UF 4V X6S 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL03X105MR3CSNH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)