MAASE168SB7104KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 6,296
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 42,565
Datasheet
YAGEO
In Stock: 536
YAGEO
KEMET
KEMET
Murata Electronics
Murata Electronics
0.1 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
MAASE168SB7104KTNA01
DigiKey Part Number
587-MAASE168SB7104KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAASE168SB7104KTNA01
Description
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
MAASE168SB7104KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)