C0603X104K4RECAUTO7411 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 8,167
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 52,592
Datasheet
Murata Electronics
0.1 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0603X104K4RECAUTO7411
DigiKey Part Number
C0603X104K4RECAUTO7411-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X104K4RECAUTO7411
Description
CAP CER 0603 0.1UF 16V X7R 10%
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603X104K4RECAUTO7411 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)