VZS330M1ETR-0606S is available for purchase but is not normally stocked.
Würth Elektronik
In Stock: 463
Würth Elektronik
In Stock: 896
KEMET
33 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
VZS330M1ETR-0606S
DigiKey Part Number
4403-VZS330M1ETR-0606STR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VZS330M1ETR-0606S
Description
CAP ALUM 25V POLAR
Detailed Description
Ripple Current @ Low Frequency
210 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
300 mA @ 100 kHz
Impedance
260 mOhms
Capacitance
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)
Voltage - Rated
25 V
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C