VZH330M1ETR-0606S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Surge
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Surge
In Stock: 0
Datasheet
Würth Elektronik
In Stock: 463
Würth Elektronik
In Stock: 896
KEMET
33 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
VZH330M1ETR-0606S
DigiKey Part Number
4403-VZH330M1ETR-0606STR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VZH330M1ETR-0606S
Description
CAP ALUM 25V POLAR
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Polarization
Polar
Mfr
Applications
Series
Ripple Current @ Low Frequency
161 mA @ 120 Hz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ripple Current @ High Frequency
230 mA @ 100 kHz
Part Status
Active
Impedance
440 mOhms
Capacitance
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)
Voltage - Rated
25 V
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C