SIT9003AC-43-33ED-65.00000X | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SIT9003AC-43-33ED-65.00000X |
Description | MEMS OSC XO 65.0000MHZ LVCMOS LV |
Customer Reference | |
Detailed Description | 65 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead Exposed Pad |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SIT9003AC-43-33ED-65.00000X Models |
Category | Frequency Stability ±50ppm |
Mfr | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |
Series | Current - Supply (Max) 4.1mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Not For New Designs | Package / Case 4-SMD, No Lead Exposed Pad |
Base Resonator | Supplier Device Package 4-SMD (7x5) |
Type | Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |
Function Enable/Disable | Current - Supply (Disable) (Max) 4.3µA |
Output LVCMOS, LVTTL | Base Product Number |
Voltage - Supply 3.3V |